Vítězný víkend pro Áčko, ženy napůl, dorostenky za nula

By tomcapek

Muži doma zazářili a nedarovali jediný bod

Domácí turnaj mužského Áčka se vydařil na sto procent. Chlapi vyhráli nad Olympem i nad Tatranem a získávají 6 bodů.

Trenér Filip Janouch zhodnotil ve svých odpovědích turnaj i celou sezónu:


Jak hodnotíš oba vítězné zápasy, jak jste hráli vy, jak soupeři?

Oba zápasy byly extrémně odlišné. Zatímco v prvním utkání jsme předvedli jeden z nejlepších výkonů sezóny, navíc před domácí tribunou, ve druhém zápase jsme měli, minimálně v jeho první polovině, obrovský problém s motivací. Ranní zápas s rezervou divizního Olympu ukázal naše přednosti, tedy týmovost, obětavost, chuť pracovat po celou dobu zápasu. Díky tomu jsme soupeře přehráli, zatlačili a dovolili mu zužitkovat pouze dva nedorazy v naší obraně. Odpolední zápas proti Tatranu B byl v jeho první polovině, jak jsem naznačil výše, trápením. Přestože jsme dali první gól, nedokázali jsme na něj navázat a byli horší ve všech aspektech hry - pohybu, přihrávce, přechodu do útoku. Z letargie nás probudil gól Honzy Suka a dvě trefy Adama Kozla, který svou dravostí nastartoval skvělý výkon celé první řady, která nakonec dala 6 z 8 gólů proti Tatranu.


V tabulce jste sedmí, tedy přesně v půlce, je to úspěch?

V první řadě je potřeba si říct, že je to výsledek, který musíme brát. Vyšší soutěž je pro nás nová, navíc se pro nás sezóna nevyvíjela dobře. Když se podívám na celých 18 odehraných zápasů, vyhráli jsme rovnou polovinu utkání. Není to vůbec špatné, nicméně stále ještě bojujeme s neduhem kralupského florbalu, který už několik let je hledání motivace proti papírově slabším soupeřům. To nás letos stálo minimálně šest až devět dalších bodů. Nicméně tenhle neduh už je mnohem méně znatelný než loni, nebo předloni. Ve druhé řadě je potřeba reflektovat předsezónní cíle - tím hlavním bylo a stále je ligu udržet. Máme všechno ve svých rukou, což je dobrá výchozí pozice. Toho musíme využít a zbylých šest zápasů odehrát na plný plyn.


Jaký je váš cíl do konce sezóny, jak se připravujete?

Oproti prvním dvěma měsícům sezóny jsme zrušili třetí trénink a vrátili se ke schématu dvou tréninků týdně. Mnozí junioři a Áčkaři na sobě proaktivně pracují v posilovně, což je super. Pomáhá nám to v nasazení a elánu. Nejsilnějším předpokladem je naše parta, kterou tříbíme za pomoci mnoha akcí - posezónní turnaje, plesy, společné večeře či obědy, nebo týmové počítačové hry. Porazit se můžeme jenom sami a na tomhle taky pracujeme. Cíl je zřejmý z předešlé odpovědi a to udržet nově vybojovanou soutěž. Jestli má být letošní sezóna nějaká, tak stabilizační. Stabilizační v tom slova smyslu, abychom příští rok mohli do A-týmu nadále zařazovat nadějné hráče juniorky.


VÝSLEDKY

FBC Kralupy n/V - FbK Olymp Praha B 5:2
branky a asistence Kralup: Kozel A. (Knopp), Kozel A. (Pohl), Kučera V. (Pohl), Kocián (Kozel A.), Knopp (Procházka Jk.)

FBC Kralupy n/V - Tatran Střešovice B 8:4
branky a asistence Kralup: Kocián (Hoffmann), Suk (Štefl), Kozel A., Kozel A. (Kučera), Řehák (Kocián), Kozel A., Kozel A. (Řehák), Knopp (Janouch)
Dsc9936

Dorostenky jen těsně nebodovaly

Turnaj popsala trenérka Kája Snopová:

Dorostenky v sobotu v Novém Strašecí sice nebodovaly, ale soupeřky z prvních dvou míst tabulky pořádně potrápily a oba zápasy prohrály jen těsně 2:3. Kromě skvělého nasazení všech šesti hráček do pole je nutné vyzdvihnout i výkony obou gólmanek, a to jak zkušené Adély Lvové v zápase s Tigers, tak i nováčka Natálie Kabrnové, která svou premiéru v zápase proti Plzni zvládla na jedničku. Poslední turnaj soutěže čeká dorostenky v sobotu 14. dubna v Kolíně.

VÝSLEDKY
FBC Kralupy n/V - TIGERS FK Jižní Město B 2:3
FBC Kralupy n/V - FbC Plzeň 2:3
29027998 2200363446641307 5861422034415779840 O

V sobotu si zahráli také elévové

Elévové zažili také smolný turnaj. První zápas nejdříve vyhrávali nad Startem 3:0, ale nakonec se skóre otočilo na 4:8. Ve druhém zápase s Texasem kluci také propadli a prohráli 2:8. Ve třetím napínavém zápase proti Flobo Praha bylo skóre minutu před koncem vyrovnané 2:2 a naši kluci zvýšili na 3:2, ale tři vteřiny před koncem ještě inkasovali, a tak došlo na nájezdy. První série skončila 1:1, nakonec o jediný nájezd zvítězil pražský tým.
Výsledkově se sice našim elévům turnaj nevydařil, ale je vidět snaha a zlepšování, tak jim do budoucna držíme palce.
 

Ženy v Kobylisích vybojovaly 3 body

Trenér Dan Knopp ohodnotil oba nedělní zápasy:

V prvním utkání změřily síly s týmem Tatran Střešovice "B", který podlehl 1:2. První branku utkání, po zemi k levé tyčce, vstřelila Aneta Kalivodová po asistenci Karolíny Snopové. Druhou branku naše ženy přidaly záhy, kdy se prosadila Karolína Snopová po přihrávce Kristýny Henigové. Tatran však ukázal, že se jen tak lehce nevzdá a že rozhodně nechce jen tak věnovat tři body soupeřkám. V druhé třetině ženy ze Střešovic vsítily branku a stav byl 1:2. Následně utkání nabralo na dramatičnosti, když si oba týmy vytvořily šance, které však gólem neskončily. Závěrem utkání Střešovice zkoušely hru bez brankářky, naše ženy však stav ubránily a vybojovaly tak cenné body.

Druhé utkání nezačalo úplně šťastně, neboť Kralupy spojené s Mladou Boleslaví prohrávaly proti Příbrami již po 17 vteřinách 1:0 po nedůrazné hře v obraně. Vzápětí se Příbramským ženám podařilo vstřelit další branku a stav byl 2:0. Naše ženy však daly důrazně najevo, že se jen tak nedají a podařilo se jim ve druhé třetině vstřelit dvě "slepené branky" a na chvíli srovnaly stav utkání na 2:2. Branky vstřelila Rosáková a Kalivodová. Nicméně Příbram si nechtěla nechat utkání zkomplikovat a v následující minutě odpověděla brankou a zrychlila svoji hru, na což se našim ženám už nepodařilo odpovědět. Příbramské ženy přidaly další branku a stav byl 4:2 v jejich prospěch. Naději pro naše ženy vzkřísila Karolína Snopová, když vstřelila branku na 3:4 z našeho pohledu. Příbram však nechtěla dramatický konec, odpověděla opět brankou a zaslouženě v utkání zvítězila. Tím však nesmí být zastřen velmi dobrý týmový výkon našich žen, nicméně vyhrát může vždy jen jeden.

VÝSLEDKY
Florbalová akademie MB-C-KPY - Tatran Střešovice B 2:1
Florbalová akademie MB-C-KPY - FBC Žraloci Příbram 3:5

(Tč)

Fbcnabor2018 2 Mss
logo 4udesign logo Kralupy nad Vltavou logo atletico logo stredocesky kraj logo bigshock logo geekshirts logo 21 logo 21