Rookie Floorball Cup 2018

By jiricimler

V soboru 15. prosince proběhl v kralupské sportovní hale další ročník populárního Rookie Floorball Cupu pro kategorii elévů. Z přípravek do turnaje zasáhla bohužel pouze ta z FBC Kralupy. Turnaje se zúčastnilo celkem 10 družstev, která byla rozdělena do dvou skupin po pěti účastnících. Po odehrání základní části následovalo klasické play off, do nějž se probojovaly první čtyři celky z každé skupiny. Týmy, které skončily ve skupinách na posledních pátých místech, spolu sehrály jeden zápas o celkové umístění. Roli favorita i letos potvrdili florbalisté z Ústí nad Labem, kteří ve finále zdolali celek Wizards DDM Praha 10. Skvělé třetí místo na tomto kvalitně obsazeném turnaji vybojovali elévové z FBC Kralupy – blue, kteří v souboji o bronz přetlačili gólem v posledních sekundách FBŠ Gorily Plzeň. Druhý tým kralupských elévů – yellow, složený převážně z turnajových nováčků, skončil ve čtvrtfinále na florbalkách pozdějších vítězů z Ústí nad Labem. A konečně velký obdiv patří přípravce FBC Kralupy, která srdnatě vzdorovala starším soupeřům a její borci získali množství cenných zápasových zkušeností. Pomyslná „cena sympatie“ by nemohla mít jiného majitele!