Junioři, dorostenky i strži skončili sezónu, Áčko veze 3 body

By tomcapek

Dorostenky hrály letos naposledy

Trenérka Kája Snopová zhodnotila celou sezónu:

Dorostenky v sobotu odehrály poslední dva zápasy letošní soutěže a obsadily konečné sedmé místo. Po prohře se zkušeným týmem Vinohrad vybojovaly v napínavém zápase remízu s domácími hráčkami z Kolína. Ač byl výkon všech hráček v obou zápasech velmi dobrý, projevila se únava spojená s nutností odehrát dva zápasy s pouze dvěma střídajícími hráčkami na lavičce. Početní stav nás trochu trápil celou sezónu, přidalo se i pár nepříjemných zranění, nicméně o to více je třeba ocenit výkony celého týmu v náročných zápasech s mnohdy zkušenějšími a výrazně početnějšími soupeři. Důležitá je také dobrá nálada, která nás neopouštěla na trénincích ani při zápasech. Zároveň mám velkou radost z toho, jakým způsobem se mladší hráčky zapracovaly do týmu, a z obrovského posunu, který tento v podstatě nový tým udělal od prvního zápasu do toho posledního. Do příští sezóny máme rozhodně na čem stavět, ale také co zlepšovat.

Dsc 1054 Dsc 1050 Dsc 0988

Strži si také zahráli poslední turnaj

Starší žáci také zakončili sezónu a to v devátém koši. I přesto, že častokrát hráli v pěti hráči v poli a bez střídání, zvládli sezónu dobře.

Trenér Jan Řehák:

První zápas s Rakovníkem byl vyrovnaný, ale bohužel i přes více našich šancí jsme stav 4:4 nezlepšili. Druhý zápas se vydařil lépe Černošicím, několik smolných gólů nám sebralo počáteční ráz. V druhé půli se náš výkon zlepšil, na výhru to však nestačilo. Ve třetím zápase jsme tolikrát neproměnili "tutovku", že to snad není možné, naštěstí tam několik gólů spadlo a nad Benešovem jsme zvítězili.

Junioři i bez trenéra zakončili sezónu plným počtem bodů

Po milém zjištění, že dorostenci, kteří už se smiřovali se třetím, původně nepostupovým, místem, nakonec postupují do 2. ligy, nejvyšší na regionální úrovni, si zajistili postup i junioři. Oficiálně se sice postoupit nedá, ale jako druhý tým v tabulce si mohou Kralupy dovolit nastoupit do 2. ligy, též nejvyšší regionální. Máme se tedy v příští sezóně na co těšit.

V neděli na pražské Děkance naši kluci váleli. Trenér Filip Janouch jel s mužským Áčkem, které bojovalo o udržení, a nechal juniory na pospas Olympu a Boleslavi. Ti se však nedali a s přehledem oba zápasy vyhráli. Proti pražskému Olympu se trefili hned osmkrát a soupeři odkryli branku jen jednou v půlce první třetiny. Druhý zápas zahájili mladoboleslavští gólem ve druhé minutě, to bylo ale všechno, pak už jen Kralupy zvyšovaly.

VÝSLEDKY:

FBC Kralupy n/V -  FbK Olymp Praha  8:1
branky a asistence Kralup: Kristián Malík (Adam Gašpar), Adam Gašpar (Jan Řehák), Adam Gašpar, Kristián Malík, Adam Gašpar (Adam Kocián), Adam Gašpar (Kristián Malík), Kristián Malík, Jan Řehák (Jakub Šebesta)

FBC Kralupy n/V - Florbalová akademie MB 5:1
branky a asistence Kralup: Adam Gašpar (Kristián Malík), Kristián Malík, Adam Kocián (Jiří Škabrada), Jiří Škabrada, Adam Kocián (Kristián Malík)

Muži vezou jednu výhru a mají jisté udržení v lize

Filip Janouch o nedělních zápasech:

Co se týče našich předposledních dvou zápasů, nutno podotknout, že herní projev v každém z nich byl velmi odlišný. Dopoledne jsme se střetli se spřáteleným týmem Las Plantas. Borci jsou letos nabušení, jedou na postup, nicméně nám se je podařilo na domácí palubovce porazit 6:5. Čekal se tedy vyrovnaný zápas a ono tomu opravdu tak bylo. Zkraje utkání jsme vedli 2:0, kdy gólový apetit ukojili Adamem Kozel s Milanem Kociánem. Hráči v květinových dresech na druhé straně zvýšili obrátky a výsledkem bylo vyrovnání. Do konce druhé třetiny byl stav vyrovnaný. Soupeř nám potom odskočil na rozdíl dvou branek, Fabiova víka byla výstavní, klobouk dolů. My mocně finišovali, žel z toho byla prohra 5:6. Jestli bych chtěl někoho pochválit za nasazení, tak určitě brankáře Kubu Hoffmanna, který se neskutečně vyhecoval a byl lídrem utkání, ze kterého jsme, bohužel, nezískali ani bod.

Druhý zápas byl úplně jiný a pro nás hodně psychicky a morálně náročný. Výhra by nás prakticky jistě přiblížila záchraně a současně poslala do nižší soutěže našeho soupeře, Ekonom Praha. Inkasovali jsme první branku, načež jsme museli přidat. Z naší zvýšené aktivity pramenily dva góly, na které soupeř ale dokázal odpovědět. Dvě třetiny byl zápas urputný, bolestivý a vyrovnaný. My však v poslední třetině vstřelili 4 branky, využili nějaké přesilovky a získali plné 3 body. Super práce celého týmu, poctivá “play-off dřina”. Kluci zahráli na hranici fyzických možností, které sestava 8+1, 3x15 minut a pro někoho minimálně 20. zápas v sezóně skýtá. Klobouk dolů, pánové, chválím!

VÝSLEDKY:

FBC Kralupy n/V - Las Plantas 5:6
branky a asistence Kralup:Milan Kocián (Filip Janouch), Adam Kozel (Milan Kocián), Adam Kozel (Milan Kocián), Daniel Štefl, Adam Kozel (Jakub Hoffmann)

FBC Kralupy n/V - FBC VŠTJ Ekonom Praha 7:4
branky a asistence Kralup: Filip Janoušek (Vojtěch Pohl), Milan Kocián (Vojtěch Pohl), Daniel Štefl (Filip Janoušek), Adam Kozel, Filip Janoušek (Jiří Horský), Milan Kocián (Adam Kozel), Milan Kocián (Filip Janoušek)