Dorost doma ze tří čtvrtin, mladším žákům se nedaří

By tomcapek

PŘÍPRAVKA V SOBOTU

V sobotu si nejmladší kralupští florbalisté zahráli v Praze. Po třech zápasech vybojovali druhé místo.Received 1782520048481636

MLADŠÍ ŽÁCI NA PŮL PLYNU

Tento turnaj se mladším žákům nepodařil podle představ. Prohráli první dva zápasy a ve třetím se těsně udrželi ve svém koši. Příště snad kluci více zaberou a turnaj se vydaří.

VÝSLEDKY:
FBC Kralupy n/V - Prague Tigers Orange 4:6
FBC Kralupy n/V - Floorball Club Falcon Blue 2:4
FBC Kralupy n/V - Open Camp Tatran Střešovice 3:2

DOROSTENCI NA DOMÁCÍ PŮDĚ

V neděli sehráli dorostenci v Kralupech hned čtyři zápasy. Body jim nedarovala jen Bohemians.

Trenér Jiří Cimler ohodnotil zápas a prozradil jejich plány a cíle:
Na domácím turnaji jsme odehráli celkem 4 zápasy - 2 původní a 2 přeložené. V prvním klíčovém zápase proti Bohemians nám utekla první třetina, což se nakonec ukázalo klíčové. Ve zbytku zápasu jsme pak jen dotahovali a i přes zlepšený výkon ve 2. a 3. třetině jsme nedokázali soupeře porazit a prohráli tak těsně 4:5. Zápas to byl vyrovnaný, vyhrát mohl kdokoliv, ale nás srazili zejména individuální chyby, kdy jsme minimálně 3 branky soupeři doslova darovali. Naopak na naše góly jsme se dost nadřeli. Zbylé 3 utkání proti Říčanům, Florbalové Akademii a Neratovicím jsme hladce vyhráli a získali tak povinné body.
Letos jsme chtěli postoupit do 2. ligy dorostu, což se nám díky ztrátám s Bohemians a Mladou Boleslaví patrně nepodaří (postupuje přímo vítěz a pak nejlepší tým ze 2. místa ze tří skupin). Je to velká škoda, protože liga není vůbec vyrovnaná a de facto hrajeme 4-5 kvalitních zápasů za sezonu, ze kterých mohou kluci čerpat zkušenosti a pomáhají jim v rozvoji. Ostatní utkání, se vší slušností a pokorou k soupeřům, pro nás nemají moc smysl, jelikož je buď vyhrajeme velkým rozdílem nebo odehrajeme na půl plynu, jelikož nás soupeř svoji pasivitou nedonutí k maximálním otáčkám. Tyto zápasy pak přináší špatné návyky, ze kterých pak pramení chyby v těžkých utkáních. Je to bohužel začarovaný kruh a my měli možná trochu smůlu, že máme ve skupině rezervy Bohemians a Mladé Boleslavy, kteří mohou mimo kvalitních dorostenců postavit i sem tam nějakého áčkaře a doplnit týmy ještě o svoje starší žáky, kteří hrají v nejvyšších koších a mají v nohách dostatek těžkých zápasů. Právě tyto zkušenosti z těžkých zápasů nám chybí a doplácíme na to. Svoji kvalitu dorostenci potvrzují v juniorech, jejichž tým tvoří téměř celá sestava dorostu a kde jim patří parádní 2. místo. V lize dorostu jsme prozatím 3. z deseti soupeřů s 12 výhrami a 4 porážkami. S největší pravděpodobností nám toto umístění zůstane i na konci ligy.

VÝSLEDKY:
FBC Kralupy n/V - FbŠ Bohemians 4:5
FBC Kralupy n/V - FBC Draci Říčany modří 13:8
FBC Kralupy n/V - Florbal Neratovice 9:2
FBC Kralupy n/V - Florbalová akademie MB 6:2

Fotografie z turnaje: http://fbckralupy.rajce.idnes.cz/Domaci_turnaj_dorostu_-_4._3._2018/

Dsc9705

Fbcnabor2018 2 Mss
logo 4udesign logo Kralupy nad Vltavou logo atletico logo stredocesky kraj logo bigshock logo geekshirts logo 21 logo 21